Menu

אינדקס ביתר


Deprecated: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/index972/public_html/templates/gk_news/lib/framework/helper.layout.php on line 177

Deprecated: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/index972/public_html/includes/application.php on line 539

Deprecated: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/index972/public_html/templates/gk_news/lib/framework/helper.layout.php on line 177

Deprecated: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/index972/public_html/includes/application.php on line 539

סיכום ועידת ההיגוי בארה״ב למסע ההיסטורי של מועצגה״ת

מסע מועצגה״ת מתקדמת בצעדי ענק ועידת ההיגוי התכנסו בארה״ב עם נציגי החסידות מאר״י ומארה״ב, איזה פרטים סוכמו בועידה ומה העלות של האוהל הענק שיכיל 50,000 איש.

ישיבת ועדת היגוי נוספת נערכה(רביעי) בצהריים בשעון ארה״ב ובשעות הלילה של שעון ישראל, בחדר הישיבות של מלון אבניו פלאז'ה בשדרה ה-13 פינת ה-47 בשכונת בורו פארק בברוקלין.

בוועידה שנערכה כשלוש שעות בניהולם של ראה״ע בני ברק חנוך זייברט והרב שמעון וולף קליין מבעלזא.

הוחלט סופית כי העצרת ההיסטורית נגד חוק הגיוס, תערך בפארק פלויד בנט פילד בניו יורק, הממוקם בדרום מזרח ברוקלין ובמרחק שלושת רבעי שעה של נסיעה מבורו פארק, הפארק שימש בעבר כשדה התעופה הראשון ההיסטורי של ניו יורק. ובמתחם הפתוח יותקן אוהל ענק מקורה בן חמישים אלף מקומות ישיבה, על שטח של חמש מאות אלף מטר. האוהל ייבנה על ידי חברה מסן פרנסיסקו במשך שמונה ימים.

העלות הכולל של האוהל הענק הוא חמש מיליון דולר.

מארגני העצרת מודים שככל הנראה לא יוכלו לספק את הקהל הרב שצפויים להשתתף, ושבשל הביקוש הגדול וההתענינות הגוברת, הוחלט הערב באסיפה של צוות ההיגוי, לבדוק אפשרות להקמת אוהל ענק שכמותו לא היה, שיכיל את רבבות המשתתפים באירוע המרכזי אבל האופציה שנבחרה על אוהל הענק לחמישים אלף איש היה הכי רלוונטי למועד הקרוב.

הבניה כוללת את עבודות העובדים הגויים אף בשבת מדובר בצעד שאין בה שום בעיה מצד ההלכה השאלה האם לא יהיו הפגנות מצד אנשי נטורי קרתא שיצאו נגד העצרת בטענתם שאסור אף לחסידות סאטמאר לעזור לאותם מוסדות שנתמכו עד היום ממשלת הציונים ככה״נ הם יצאו להפגין נגד הקמת האוהל בשבת.

בועידה לא דנו רישמית אודות הטיסה שהיתה אמורה להביא את כל האדמו״רים במשותף במטוס פרטי או במטוס מחברת אל-על אבל ככל הנראה שהדבר הזה לא יצא לפועל בעקבות שובו של האדמו״ר מויזניץ לישראל בכדי שיוכל להשתתף בשמחת נישואי החתן היתום אברהם ויזל בן ר׳ יוסל ויזל שנהרג בתאונה בשובו משמחת בית דזיקוב, האדמו״ר שחזר לישראל בכדי להשתתף באותה החתונה שתתקיים ביום ראשון בערב לא יוכל להצטרף לטיסה המאוחדת של האדמו״רים שנועדה להיות ביום ראשון לפנה״צ.

מי יממן את הטיסות ומה הם לו״ז המדוייק לטיסת האדמו״רים והאם יתכן שכן יהיה בסוף מטוס פרטי מאוחד על זה ידונו בוועידה הקרובה בארה״ב וכן יבדקו את האופציה שהאדמו"רים שיטוסו יחדיו בראשון בערב יסעו כולם בשיירה אחת לבורו פארק, שם תיערך קבלת פנים ענקית ברחובה של עיר, ועל במה גדולה יישבו זה לצד זה כל גדולי האדמו"רים.

כמו כן בוועידה מונו נגידים שיהיו אחראים על גיוס הכספים במסע ההיסטורי בין הנגידים הבולטים שיהיו אחראים יהיה הנגיד מאיר מלניק והנגיד שלמה ורדיגר מחסידות גור.

בוועידה השתתפו: הרב חנוך זייברט והרב יונתן בורנשטיין גור, הרב שמעון וואלף קליין – בעלזא, הנגיד הרב מרדכי אהרן גומבו – מראשי חסידות צאנז קלויזנבורג, הרב שלום בער פישל – מראשי חסידות סקווירא, הרב ברוך מרדכי ווייסבערג – מנכ"ל רשת ישיבות צאנז קלויזנבורג, הרב אביגדור אסטרייכר – מראשי חסידות סקווירא, הרב פנחס גולדברג – מראשי קהל גור בארה"ב, הנגיד הרב פנחס ברקוביץ –חבר הנהלת מוסדות ויזניץ, הרב חיים מאיר מרקוביץ – מראשי חסידות וויזניץ, הרב פנחס לרנר –חבר הנהלת מרכז מוסדות בעלזא, הנגיד מאיר מלניק -גור, הרב אייזיק לוי – חבר הנהלת קהילת צאנז קלויזנבורג בוויליאמסבורג, הרב יהושע וינברגר – בעלזא, הרב אפרים לעבאוויטש-וויזניץ מונסי, והרב שמואל דוד עדלשטיין –חבר הנהלת. איגוד מוסדות ויזניץ.

1 תגובה

 • למה יש לחרדים ככ הרבה צרות כל יום משהו אחר
  למה יש לחרדים ככ הרבה צרות כל יום משהו אחר חמישי, 26 דצמבר 2013 17:00 קישור לתגובה

  למה יש לחרדים כ"כ הרבה צרות כל יום משהו אחר?

  לכאורה משום חכמת הגאונים של רבני העדה-הבד"ץ ירושלם שליט"א:

  מה שקרה הוא כך, הזמן הגיע לשפר מעשינו, "אנא שפרו מעשיכם רבני הבד"ץ, ותתחילו לחזק את נשי הצנועות, המתלבשות במסירת נפש גדול עם שאל על בגדיהם, כמנהג ירושלם של לבישת "שאל" מדורי דורות.

  תזכרו שרק הנשים האלו הלובשות ה"שאל" מקרבות הגאולה שלמה לכולנו, למה אתם לא מחזקים אותם? ידוע בעולם שאתם ושאר העדהניקס מבזים אותם ושונאים אותם בלב ונפש יום יום, ממש מעשה סדום!!! לפני שנתיים בשליחותכם הפגינו הבריונים והסיקריקים שלכם, בחוצות ירושלם נגדם, נגד לבוש ה"שאל" ומי דשתקו ליה רבנן, ש"מ דניחה ליה ח"ו, רבותי: הלא חיללתם שם שמים ברבים, ומי אז, אחרי ההפגנות שחיללו שם שמים ברבים בשליחותכם, התחילו כל גזירת הגיות וכו' נגד בני הישיבות והכוללים החרדים לדבר ד', או לאותה בושה" ראו מה שגרמתם לעם ישראל בארצינו הקדושה.

  “אנו בטוחים בעז"ה: שבזכות הצניעות הנכונה שע"י "נשי השאלים" הצדקניות, הגזירה עבידי דבטלי ותורה מגנא ומלא, ולא יטוש ד’ עמו ונחלתו לא יעזוב, והננו לעתיר לבורא כל עולמים שיחון אותנו במהרה בדבר ישועה ורחמים ונזכה להתגלות כבוד ד’, ולהרמת קרן התורה-הצניעות-והיראה לביאת גואל צדק בקרוב ממ"ש במהרה בימינו, אכי”ר.

  דווח
על מנת להגיב התחבר למערכת
למעלה