Menu

אינדקס ביתר


Deprecated: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/index972/public_html/templates/gk_news/lib/framework/helper.layout.php on line 177

Deprecated: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/index972/public_html/includes/application.php on line 539

Deprecated: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/index972/public_html/templates/gk_news/lib/framework/helper.layout.php on line 177

Deprecated: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/index972/public_html/includes/application.php on line 539

דיון מיוחד לרגל שנתו ה-29 של יהונתן פולארד בכלא האמריקאי

ח"כים מכל סיעות הבית חתמו 'לשחרר את פולארד' ראש הממשלה: הנושא נדון תכופות ואין לו קשר לאירועי הימים האחרונים.

בהודעת הסיכום שמסר ח"כ נחמן שי מטעם רוב סיעות הבית, נאמר: "צפינו בקואליציה נדירה של חברי הכנסת מכל סיעות הבית שקוראת לשחרורו של יונתן פולארד, כולל חברי הכנסת מהסיעות הערביות. במקביל, חברתי איילת שקד ואני החתמנו 106 ח"כים עד כה על מכתב לנשיא אובמה. זה משקף את ההסכמה הלאומית הרחבה שקיימת היום לשחרורו. נעביר את המכתב לאובמה, לנשיא הקונגרס ולשגריר ארה"ב בישראל". שי ציטט מתוך המכתב: "כנסת ישראל עומדת מאוחדת מאחורי הדרישה לשחרר את יונתן פולארד אחרי תקופה ארוכה וחסרת פרופורציה. פולארד עבר עבירות חמורות, עליהן התנצלו הוא ומדינת ישראל. עם זאת, הזמן הרב שחלף מאז מחייב היום את שחרורו של פולארד. הוא ריצה את עונשו עד תומו. הכנסת פונה לנשיא אובמה ומבקשת כי מטעמים הומניטריים ולנוכח מצבו הרפואי הקשה, ייקצב עונשו. מחווה זו מתבקשת עבור יחסי ישראל- ארה"ב בעת הזאת. כנסת ישראל אומרת בקול אחד: הגיעה העת לשחרר את יונתן פולארד". הכנסת קיבלה את הודעתו של שי: 18 ח"כים תמכו בה, ללא מתנגדים.

הודעת הסיכום של ח"כ איברהים צרצור מטעם הסיעות הערביות בכנסת: "אנחנו מבקשים את שחרורו פולארד. עם זאת, אנו מבקשים לא להעמיד את שחרורו כתנאי לשחרור האסירים הפלסטיניים, אותם יש לשחרר לאלתר, כפי שהוסכם בין ישראל לבין הרשות הפלשתינית". הודעתו של צרצור לא התקבלה על ידי חברי הכנסת: 5 תמכו בה ו-14 התנגדו.

יו"ר הכנסת אדלשטיין: "הייתה לי הזכות לבקר את פולארד בכלאו כשר הראשון שמבקר אותו בכלא. נחמה ניתן אולי למצוא במה שנשמע מבכירים אמריקאים בשנתיים האחרונות, וארגונים יהודיים מתייצבים בגלוי וקוראים לשחרורו. כולי תקווה שהמאמצים יישאו פרי. 28 שנים בכלא זה קצת יותר מדי".

יו"ר האופוזיציה, ח"כ הרצוג: "ישראל התנצלה והופקו לקחים. פולארד עבר על החוק אבל לא פגע בביטחון המדינה. כולנו מגובשים בקריאה לשחרורו".

ח"כ חיליק בר: "העם האמריקאי והנשיא חייבים להבין, זה נושא כאוב וטראגי למדינה לממשלה ולעם ישראל זה פצע ענק בליבה של האומה. יש פה קונצנזוס. נעשה לו עוול ענק וצריך לשחררו. כולם מבינים שפולארד שילם את חובו באופן לא פרופורציונאלי גם לדעת בכירים בארה"ב. לא לחינם הקריאות בממשל האמריקאי לשחרורו תופסות תאוצה. מדוחות רשמיים עולה שפולארד עסק באיומים על מדינת ישראל ולא במידע נגד ארה"ב הוא עשה זאת בעד מדינת ישראל ולא נגד העם אמריקאי. חייבים לשחרר אותו".

ח"כ יריב לוין: "אולי יימצא בדל של מידת הרחמים מול אוקיאנוס ענק של צביעות. זהו איש זקן וחולה שמשלם מחיר נורא של אינטרסים משחקי כבוד וכוח. טוב מאוחר מלעולם לא".

ח"כ מנחם אליעזר מוזס: "עלינו לדרוש מראש הממשלה שלא לשחרר את הפעימה השלישית ללא פולארד".

ח"כ דב חנין: "ארה"ב משוכנעת שרק לה מותר לעשות לאחרים מה שלאחרים אסור לעשות לה. צריך להיות גבול לצביעות ולסטנדרטים הכפולים בעולם. לא ייתכן שאותה מדינה מתנהלת בצורה כל כך פרועה. לאימפריה לא מותר הכל".

ח"כ אורית סטרוק: "כולנו מתביישים שלא הצלחנו עד עכשיו לשחרר אותך, אחינו יונתן. האמריקאים מעיזים להשאיר אצלם את פולארד על ריגול פחות ערך לעומת מה שהיא עושה, אדם חולה שכבר שילם את כל מה שצריך היה לשלם פי חמש ושש יותר ממה שמקובל, זאת נקמנות לשמה, זאת התעללות לשמה, אפילו אנטישמיות".

ח"כ ניצן הורוביץ: "אין כאן עניין של שמאל וימין. אני מגנה את פעולות הריגול של פולארד. אני לא חושב שהוא שבוי ורדוף. אך הוא שילם מחיר אישי כבד. אין לבוא לארה"ב בטענות שונות שהן לא ממין העניין".

ח"כ משה פייגלין: "מצבו הבריאותי של פולארד קשה, אך מצבו הנפשי בריא וצלול. הוא לא מוכן להשתחרר תמורת שחרור אסירים ביטחוניים. מדינת ישראל פשוט לא רוצה מספיק".

ח"כ דוד אזולאי: "אם חס ושלום יקרה משהו לאחינו יונתן פולארד, אתה, אדוני נשיא ארה"ב, לא תוכל להגיד: ידינו לא שפכו את הדם הזה".

השר יאיר שמיר הקריא את תשובתו של ראש הממשלה לחברי הכנסת: "אני מברך את חברי הכנסת שהתייצבו כולם מאחורי התביעה לשחרור פולארד מהכלא. אנו עוסקים בכלך ללא לאות. זהו נושא מוסרי ממדרגה ראשונה. הפעולות נעשו ונעשות עם כל נשיאי ארה"ב, לרבות אובמה, כולל בזמנים אלו. הנושא מועלה גם מול גורמי ממשל אחרים בארה"ב. אנו מקווים שיווצרו הנסיבות שיאפשרו לנו להחזיר את יונתן פולארד הביתה. הנושא הזה איננו קשור לאירועים האחרונים".

על מנת להגיב התחבר למערכת
למעלה